Esin Çiçek

En Çok Tercih Edilen Yılbaşı Çiçekleri

Yılbaşı Çiçeği Nedir

Yeni yılın başlaması ile birlikte her yer yeni yıl süslemeleri ile donatılıyor. Her şeyin yeni yıla uygun olacak şekilde tasarlanması bu döneme bambaşka bir canlılık katar. Hiç şüphesiz ki bu dönemde tüm süslemeler ve sevdiklerimize alınan tüm hediyeler yeni yıl konseptine uygun olarak ayarlanıyor. Yapılan tüm süslemelere çiçekler de dahil oluyor. Yeni yıla özel tasarlanmış tüm çiçekler evinizi ve ofisinizi baştan aşağı değiştirecek ve yaşam alanlarındaki atmosferi daha canlı hale getirecektir.

Çiçekler hiç kuşkusuz insana huzur veren ve bulundukları alanı bambaşka bir havaya bürüyen güzelliğe sahiptirler. Sahip oldukları güzellikler sayesinde gerek hediye olarak gerekse dekorasyon olarak birbirinden farklı çiçek tasarımlarını tercih ederiz. Yeni yılın gelmesiyle beraber hepimizin dikkatini yılbaşı çiçekleri çekiyor. Siz de yılbaşı çiçeklerini kullanarak yaşam alanlarınızı daha canlı ve yeni yıla uygun bir konsepte hazırlayabilirsiniz.

Birbirinden Güzel Yılbaşı Çiçekleri

Shlumbergera Kaktüsü: Yılbaşına yakın bir zamanda açtığı için bir diğer adı Yılbaşı çiçeğidir. Bu kaktüs iç mekanlarda çok sık tercih ediliyor. Çok fazla sulanmayı sevmeyen Shlumbergera kaktüsü Şubat ayına kadar güneş ışınında durabilir fakat sonrasında serin ortamlarda korunması gerekir.

Kokina Yılbaşı Çiçeği: Yılbaşı yaklaşırken kırmızı tomurcukları olan bu çiçeği sıklıkla görürüz. Rivayete göre bu çiçek ne kadar uzun süre yaşarsa o süre içinde evde huzur ve bereket olur. Bitkinin uzun süre yaşamasını istiyorsanız eğer soğuk ve sıcak ortamdan, rüzgardan uzak bir yerden muhafaza etmeniz gerekir. Bunun yanı sıra sürekli sulamadan da kaçınmanız gerekir.

Şakayık: Bu çiçek yeni yılda huzur ve mutluluk getireceğine inanıldığı için sıklıkla tercih ediliyor. Şakayık çiçeğini yılbaşında dekoratif minyatür ağaç olarak kullanabilir ya da kase içinde çiçeklerini süs olarak gösterebilirsiniz.

Mandalina Ağacı: Pek çok zihniyete göre Mandalina ağacı yeni yılda şans ve uğur getirir. Bunun yanı sıra mandalina ağacı çok hoş bir tasarım sergileyerek kullanıldığı alanı rengarenk bir havaya bürür.

İlgili Haber : Bakımı Kolay 5 Bahçe Bitkisi

Marimo: Marimo suyun etkisiyle yuvarlak şekle bürünen yeşil alglerden oluşur. Masaların üzerinde eşsiz bir tasarıma sahip olan Marimo yeni yılda uğur getiren çiçeklerden bir tanesidir.

Kırmızı Gül: Kırmızı güller sadece romantizm açısından değil yeni yılda sevgi dolu hissetmemiz ve yaşam alanlarımıza renk katması için de tercih edilir.

Yılbaşı Ağacı: Yılbaşı ağacı her yeni yılda tercih edilen dekoratif süslemeler arasında yer alır. Üzerine eklenen dekoratif yılbaşı süsleri ile farklı modellerde kullanılabilir. Köşelerde daha sık tercih edilir ve genelde yapay olanları tercih edilir.

Yılbaşı Çiçeklerinin Önemi

Yılbaşı çiçeklerinin önemi son derece büyüktür. Hayatımıza renk katmak, yaşanan güzel günleri tadında bırakmak ve güzel anılar biriktirmek için yılbaşı ağaçları tercih edilebilir. Birbirinden farklı renklerde ve tasarımlarda yılbaşı ağaçlarını kullanarak siz de ofis ya da evinizi daha canlı hale getirebilirsiniz.

Yılbaşı Çiçeklerinin Fiyatları

Yılbaşı çiçeklerinin fiyatları ürün tasarımına ve kalitesine göre değişir. Ancak tercih edeceğiniz yılbaşı çiçeğinin hem tarzınıza uygun olmasına hem de bütçenizi aşmamasına dikkat etmeniz gerekir. Sizler de güvenilir firmalardan yılbaşı çiçeklerini temin edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir