Solmayan gül, Afrika’da yetiştirilip Belçika’da son halini alan ve ortalama 2-4 yıl arası yaşayabilen güllerdir. Solmayan gül adını alması da güllerin şoklanarak ömrünün uzatılmasıdır. Güllerin şoklanması işlemi Afrika’da daha tohum halindeyken başlar. Belçika’da da gülleri yüksek sıcaklıkta kaynatarak özel enjektör ile son halini veriyorlar. Bu işlem sayesinde güllerin fotosentez yapması önlenerek ömrü 4 yıl daha uzatılır. Çok fazla renk seçeneğine sahip olan bu güllerin sağlık açısından da hiçbir zararı yoktur.

Solmayan Gül Fanus 

Oldukça iyi bir aksesuar olan solmayan gül özel fanuslar içinde satılır. Kar küresi fanusları gibi farklı şekillerde üretilir ve cam fanus içinde çeşitli renk ve tasarımlarda solmayan gül yer alır. Genelde küp ve silindir şeklinde bulunurlar ve içinde bazen sade gül bulunurken bazen alt tarafına hoş görünmesi amacıyla yeşillik tasarımları da yapılabilir. Mavi, pembe, kırmızı ve mor renkler daha çok tercih edilir. Gülün rengine göre fanusta hafif bir renk oluşur ve salon ya da yatak odası gibi iç mekanlarda hoş bir tasarım oluşturur.

Solmayan gül fanus özel günlerde hediye olarak da verilebilir. Çok ayrı bir anlamı olan solmayan gül fanus anneler gününde, sevgililer gününde ve diğer özel günlerde armağan olarak tercih edilebilir. Uzun süre solmayacağı için sevdiklerinize kalıcı bir hediye bırakmış olursunuz.

Solmayan Gül Nasıl Korunmalı? 

Solmayan gül uzun ömürlü olarak kullanılması için son derece kolay olan koruma yöntemleri ile 4 seneye kadar gülün ömrünü uzatabilirsiniz. Solmayan güllerin korunma metotları şu şekildedir;

  • Direkt olarak güneş ışınına maruz kalmamalıdır. Aksi taktirde renginde solma gibi problemler oluşmaz.
  • Su ile temas etmemelidir, özelliği yitirilebilir. Bu nedenle fanus olarak kullanılması daha doğru olur.
  • Fiziksel olarak da temas edilmemelidir, yapraklarının şekli bozulabilir.

Görüldüğü gibi solmayan gülleri korumak oldukça basittir. Sadece fiziksel olarak hiçbir şey ile temas ettirmemek gerekir. Bu nedenle gülün daha uzun ömürlü kullanılması için cam fanus kullanmak daha ideal olacaktır. Farklı renklerde ve desenlerde solmayan gül satın alarak şık bir aksesuar oluşturabilirsiniz.

Gösterilen sonuç sayısı: 2

Show sidebar
Göstermek 9 24 36