Çiçekler dünyanın en güzel varlıkları olmakla beraber yaşam alanlarımıza huzur katarlar. Çiçek türleri yüzyıllardır güzellik katmış ve işyerinde de evde de her zaman tercih edilen aksesuarlardan olmuştur. Pek çok çiçek türü vardır ve her biri farklı yerlerde yetişmekle beraber her birinin özelliği de farklıdır.

Çiçek Türleri ve Özellikleri

Çiçek türleri arasında genelde bilindik isimler vardır. Özellikleri de her çiçeğin kendine hastır.

Gül: Kuzey yarımkürenin ılıman topraklarında yetişir. Genelde her kış yaprak dökerler ancak bazı türleri yaz kış yeşil kalır. Romantizmi ve aşkı ifade eder.

Lale: Lale, süs bitkisi olarak yetiştirilen çok yıllık bir bitkisidir. Anavatanı Pamir’dir. Bu çiçek Osmanlı zamanında çok büyük bir önem kazanmıştır.

Karanfil: Pembe, mor, beyaz ve kırmızı renkleri ile, mis kokusuyla tanınır. Doğada yaygın olmasıyla beraber evde de yetişir. Ilıman iklimde, az güneş alan ortamlarda daha rahat gelişirler.

Zambak: Zambak genelde mevsimlik olarak yetişen bir çiçektir. Bazı türleri güzel kokulu olmakla beraber bahçelerde ve saksıda yetiştirilebilir.

Kasımpatı: Papatyagiller familyasına ait bir çiçek olmakla beraber düğme şeklinde ve iri katmerlere sahip olan bir çiçektir. Kasım ayında birdenbire ortaya çıkması sebebiyle Kasımpatı adını almıştır. Cenaze çiçeği olarak da bilinir.

Nergis: Beyaz ve sarı rengin hakim olduğu Nergis soğuk havalara karşı gayet de dayanıklıdır. Daha çok Akdeniz iklimlerinde yetişir. Daha çok süs bitkisi olarak kullanılır ve kendi içinde pek çok çeşidir vardır.

Sümbül: Çok güzel bir bitkiye sahip olan Sümbül, soğanlı bitkiler grubunda yer alır. Uzun  bir görünüme sahip olan sümbül farklı renklere sahiptir ve hem saksıda hem bahçede yetişebilir.

Çiçeklerin Önemi 

Çiçek türleri sayılamayacak kadar çoktur ancak en çok kullanılan ve tercih edilen çiçekler yukarıda ismi verilen türlerdir. Çiçeklerin hayatımızda büyük önemi vardır çünkü hem yaşadığımız ortamları güzelleştirdiği gibi hem de ruhumuzu dinlendirirler. Bahçelerimizde, odalarımızda ya da işyerinde masamızın üstünde çiçek bulundurarak güne daha iyi başlayabiliriz. Her türlü çiçek türü ortamların daha hoş görünmesini ve daha güzel kokmasını sağlar siz de sevdiğiniz çiçekleri yaşam alanlarınızda bulundurabilirsiniz.

 

Gösterilen sonuç sayısı: 21

Show sidebar
Göstermek 9 24 36

Ahşap Teraryum

153,40

Büyük Boy Armut Teraryum

200,60

Büyük Boy Elma Teraryum

200,60

Büyük Boy Tasarım Teraryum

236,00

Büyük Ev Teraryum

413,00

Büyük Kız Bebek Elma Teraryum

200,60

Dekoratif Teraryum

212,40

Elma Teraryum

153,40

Erkek Bebek Armut Teraryum

165,20

Evli Elma Teraryum

200,60

Kız Bebek Armut Teraryum

165,20

Küçük Boy Armut Teraryum

165,20

Küçük Boy Elma Teraryum

165,20

Küçük Boy Tasarım Teraryum

141,60

Küçük Ev Teraryum

295,00

Küçük Kız Elma Teraryum

165,20

Kutuda Gül

295,00

Orta Boy Tasarım Teraryum

200,60

Seramik Kutu Teraryum

472,00

Solmayan Gül Mavi

200,60

Solmayan Gül Pembe

200,60