Aksesuar seçimini doğru biçimde yapmak dekorasyonun en püf noktasıdır. Cam vazolar da dekorun bir parçası olarak iç ve dış mekanlarda sıklıkla tercih ediliyor. Cam vazolar genelde çiçeklerin ve aranjman tasarımlarının sergilenmesi amacı ile kullanılırken farklı amaçlarla da dekor edilebilir. Cam vazo ortamın daha estetik görünmesini ve aranjman gibi çiçek tasarımlarının daha göz alıcı görünmesini sağlar. Ortama bambaşka bir atmosfer katarak çiçeklerin de kendi güzelliklerini daha yakından göstermeyi sağlıyor.

Uzun Cam Vazo Çiçekleri 

Uzun vazo modellerinde kullanılacak pek çok çiçek vardır. Bu çiçekler aranjman gibi gözükerek ortama daha bir başka güzellik katar. Fakat tasarımın hoş görünmesi için buket halinden oluşan çiçekleri tercih edebilirsiniz. Çünkü tek bir çiçek hoş görünmeyecektir fakat buket halinde alınırsa daha göz kamaştırıcı olabilir.

Uzun cam vazo çiçekleri arasında gül, sümbül ya da frezya konulabilir. Cam vazoya konulan çiçeklerin sapları gözükeceği için saplarını bir iple bağlayarak görünen kısımları makas yardımı işle kesebilirsiniz. Böylece karmaşık bir görüntü yerine daha sade ve dikkat çekici bir görünüm hazırlanacaktır. Vazonun ağız kısmını dolduracak büyüklükte bir çiçek koyarsanız çok daha uyumlu ve görkemli bir dekor hazırlamış olabilirsiniz.

Cam Vazolar Nerelerde Kullanılır? 

Cam vazolar çiçeklerin kullanıldığı her ortamda rahatça kullanılırlar. Örneğin evin salonunda, balkonunda, terasta ve işyerinde kullanılabilir. Cam vazolar genelde ağzı geniş, ortası dar ve alt tarafı geniş modellerde üretildiği gibi tamamı dümdüz ilerleyen tasarımlar da tercih edilir. Bunun yanı sıra tamamı bombeli modeller de çiçekleri koymak adına sıklıkla tercih edilir.

Cam vazolara yalnızca çiçek konmaz başka türlü aksesuarlar ile süslemek de mümkündür. Ancak çiçek her zaman cam vazoyu olduğundan daha güzel gösterir. Doğal çiçeklerle kullanıldığı gibi yapay çiçeklerle de rahatça kullanılabilir. Genelde düz tasarımlarda üretilse de bazen ufak işlemeler yapılabilir.

Cam Vazo Fiyatları 

Cam vazo fiyatları ürün modeline ve uzunluğuna göre, kalitesine göre farklılık gösterir. Uzun ve geniş cam vazo modelleri daha uygun fiyatlara satın alınabilir. Siz de tarzınıza uygun cam vazo bularak zevkinizi ortaya koyabilirsiniz.

Show sidebar

Seçiminizle eşleşen ürün bulunamadı.