Buket çiçek özel günlerde, kutlamalarda ve teşekkür ya da sevgi mesajlarının gönderilmesi için verilen hediyelerde her zaman ilk sırada kendini korumuştur. Doğum gününde, evlilik yıl dönümünü kutlarken, bir kutlamaya giderken ya da işyerine veya bir arkadaşınıza teşekkür veya özür mesajlarınızı iletirken en doğal ve göz alıcı, romantizm ve sevgi içerikli çiçek buketlerini tercih ederiz.

Buket çiçek genelde çiçek buketi için hazırlanmış ambalaj/kağıtların içine konularak hazırlanır. Birkaç ufak süsleme ile göz alıcı bir güzelliğe sahip olurlar. Her türlü çiçekten ve her renkten çiçek buketi oluşturulabilir. Buketi toplamak için genelde kahverengi paket tercih edilir ancak çiçeklerin rengine uyumlu olması için farklı renkler de kullanılır. Beyaz, kırmızı ve mor en çok kullanılan çiçek buketi paketlerindendir.

Çiçek Buketi Çeşitleri 

Çiçek buketi çok fazla çeşide sahiptir. Gül buketi, karanfil buketi, orkide buketi gibi sayısız çeşitte buket sayılabilir. Aklınıza gelebilecek her türlü çiçekten oluşmuş buketler çiçek buketi çeşidi olarak adlandırılır. Genelde romantizmi ve aşkı ifade ettiği için kırmızı gül buketleri tercih edilir. Özel günlerde ya da davetlerde genelde orkide buketleri tercih edilir. Orkide daha masum ve sade güzellikte olduğu için kutlamalarda da sıklıkla tercih edilir.

Çiçek buketleri genelde paket içerisinde sade olarak kullanılır ancak bazen dekor katmak amacıyla tül kullanılır. Daha gösterişli modeller için sim, pul, toplu beyaz çubuklar kullanılır. Kurdele seçimi de bu konuda önemlidir. Tek renk çiçekler daha sık kullanılır fakat canlılık katmak amacıyla farklı renklerden çiçek de kullanılabilir. Buket çiçek genelde doğal çiçeklerden yapılsa da kalıcı olması açısından yapay çiçeklerden de yapılabilir.

Buket Çiçek Seçerken Dikkat Edilecekler 

Buket çiçek satın alırken dikkat edilmesi gereken bazı püf noktalar vardır. Öncelikle firmanın bu alanda başarılı olduğuna dikkat etmeniz gerekir. Çünkü çiçek buketi oluşturmak ayrı bir kabiliyettir ve el yatkınlığı gerektirir. Çiçeklerin birbiri ile uyumlu olmasına dikkat etmeniz gerekir. Farklı tür çiçekleri kullanabilirsiniz fakat çiçeklerin birbirini tamamlaması gerekir. Tek model farklı renk seçeneğini kullanırsanız daha göze çarpıcı bir buket satın almış olursunuz.

Öncelikle ne istediğinizi bilmeniz gerekir. Hayalinizdeki çiçek buketi nasıl olmalı, hangi çiçekler buketin içinde yer almalı, hangi amaçla buket yolluyorsunuz gibi soruların cevabını önceden belirlerseniz talebinize uygun bir buket hazırlatabilirsiniz. Amacınıza yönelik bir buket hazırlatmak da oldukça önemlidir. Örneğin kutlama için bir buket yolluyorsanız gösterişli modelleri tercih etmelisiniz. Ancak hediye için yolluyorsanız ya da bir mesaj iletmek amacıyla buket satın alıyorsanız daha sade tasarımları kullanabilirsiniz.

Çiçek Buketi Fiyatları 

Çiçek buketi fiyatları tamamen hazırlatacağınız bukete göre belirlenir. Gül demeti ya da karanfil demetinin fiyatı farklıdır. Ancak hayalinizdeki çiçek buketini bularak fiyat bilgisi edinebilirsiniz.

Gösterilen sonuç sayısı: 8

Show sidebar
Göstermek 9 24 36