Annelerimiz bizim için çok değerlidir, sadece anneler gününde değil her gün onların bizim annemiz olduğunu kutlasak az gelir. Her yıl Mayıs ayının ikinci Pazar günü anneler günü kutlanır ve çeşitli hediyeler alınır. Her annenin yeri farklıdır ve dünyanın bütün hediyelerini de alsak gene de az gelir fakat siz de annenize anneler gününü kutlamak için çiçekleri tercih edebilirsiniz. Çiçeklere her kadın bayılır, hele ki annenizin hoşuna gidecek olan çiçeği tercih ederseniz annenizi daha da mutlu edebilirsiniz.

Anneler Günü Çiçek Önerisi 

Yılda yalnızca bir gün kutlanan anneler günü için siz de annenize güzel bir çiçek alabilirsiniz. Evinin her köşesinde kullanacağı ve belki de ömür boyu baktıkça sizin onun için yaptığınız küçük fedakarlığı düşünecek, mutlu olacaktır. Anneler günü yaklaştıkça pek çok kişinin de aklına ‘’anneme hangi çiçeği alsam’’ sorusu geliyor. Annenize alabileceğiniz pek çok çiçek ismi bulunuyor.

Zambak: Zambaklar da tıpkı annelerimiz gibi naif ve narindir, bembeyaz zambaklar annenizi çok mutlu edecektir.

Gül: Gülün anlamı sevgiyi ifade etmektir. Siz de kıpkırmızı güller ile anneler gününü kutlayabilir, sevginizi bu çiçeklerle annenize gösterebilirsiniz.

Orkide: Orkideler de annelerimiz gibi eşi benzeri bulunmayan güzelliklere sahiptir. Siz de orkide alarak annenizin yüzünü güldürebilirsiniz.

Karanfil: Karanfiller her anneler gününde tercih edilen çiçekler arasında yer alır. Siz de annenize karanfil alarak güzel bir jest yapabilirsiniz.

Papatya: Papatyalar dünyanın en masum çiçeklerinden biridir. Siz de bembeyaz kar tanesi gibi papatyaları güzel bir şekilde dekor ederek annenize hediye edebilirsiniz.

Annenize Çiçek Alırken Annenizin Sevdiği Renkler de Önemli 

Anneler günü için ne çiçek alacağınıza hala karar veremediyseniz annenizin sevdiği renkleri düşünebilirsiniz. Örneğin anneniz kırmızı renklere düşkünse tercihiniz gül, beyaz renge düşkünse papatyaları tercih edebilirsiniz. Bununla birlikte çiçekleri sade bir şekilde armağan etmek yerine buket halinde ya da şık bir vazoda verebilirsiniz.

Annenizin en önemli, en değerli gününü kutlamak için işinde uzman firmalara şık bir aranjman hazırlatabilirsiniz. Bunun için doğal çiçekleri tercih etmeniz daha doğru olacaktır.

Show sidebar

Seçiminizle eşleşen ürün bulunamadı.